Enter your keyword

post

İç Mekan Dijital Baskı

İç Mekan Dijital Baskı

İç mekan baskı kapalı mekanlarda ve iç mekanlarda kullanılan bir baskı türüdür. Kalite türüne göre değişik göstereceği gibi daha net fotoğraflar da baskı çeşidine göre tercih edilmektedir. İç mekan baskı türlerinden örnek vermek gerekirse afiş, poster, fotoğraf baskısı, ürünleri tanıtan baskılar diyebiliriz. Yakından görülebilen baskı türleri, baskı makinesi tarafından elde edilmektedir. Yüksek kalite olan görsellerin, yüksek çözünürlüğü, baskı makinelerin baskıların alınması sonucu detayların hatasız görülebileceği baskılar yapabilmektedir.

 

  1. Vitrin içi uygulamalar: Vitrin içi uygulamalar, vitrinin içine yapıştırılan uygulamalardır.
  2. Sanatsal Baskılar: Bir tablo üzerinde tuval ve canvas üzerinde çalışılmış tablo gibi sonuç veren baskılardır.
  3. Stand Sistemi oluşturma: Baskısı yapılan, iş stand şeklinde göre parçalar halinde ayrılarak işi standa göre yapıştırılır.
  4. Cam Grafikleri: Cam üzerinde yüzeyleri üretilmiş halde delikli ve materyal üzerine baskısı yapılır. Bir baskı türü olan Oneway Vision malzemesi baskısı ile gerçekleştirilir. Dışardan baktığınızda içerisi gözükmez sadece tasarım görünür. İçerden baktığınızda ise dışarısı rahatlıkla görünür.
  5. Market; iş merkezi ve bunun gibi yerler için reklam panoları uygulamaları: Dış havada laminasyona gerek olmayacağı için işleme gerek yoktur.
  6. Dekorasyon uygulamaları ve ışıklı baskılar: Dekorasyon, dekor yapmak anlamına gelir. Evinizin veya iş yerinizin dekorasyonu yapmak gibi. Işıklı baskılar, bir stand üzerinde ışıklı uygulama kullanılarak, karanlıkta güzel görünüm sağlar.
  7. Branda üzeri uygulamalar: Bir deyişle “tente” olarak da adlandırılan branda baskı, güneş ışınlarından korunmak için, örneğin halı sahanın üstünü kapatma işleminde kullanılır. Branda baskı çeşitli yerlerde (cafe, bahçe, restaurant) de kullanılır.
  8. Fotoğraf baskıları: Fotoğraf baskıları, bir fotoğraf üzerine baskı yapılmasıdır. Baskı ise şekil, yazı, grafik üzerine inşa edilmiş gerçeğe en yakın, üzerinde çoğaltılarak hızlıca aktarmasıdır.
  9. Işıklı Reklam Panoları: İç Mekan tabelasında kullanılır. Bir çeşit Backlight Duratrans malzemesi üzerine baskı yapılır. Baskı Teknikleri Göz Önünde Bulundurularak baskı yapılır.

 

dijital-baski-ic-mekandijital-baski-ic-mekan-2dijital-baski-ic-mekan-3

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.