Enter your keyword

post

Folyo Baskı Kullanım Alanları

Folyo Baskı Kullanım Alanları

Dijital Baskı

Dijital baskı, kelime anlamından da anlaşıldığı gibi baskının bilgisayar destekli olduğu ve dijital ortamlarda yapılması gerektiğidir. Biraz daha derine inersek dijital ortamlarda üretilerek bez, kumaş gibi naylon ve benzeri yüzeylerde yazılma işlemlerini yapan alet ve iş gücü sonuca bağlı kılarak ortaya ürün çıkarma işlemlerine denir.

Dijital Baskı Nedir ?

Dijital baskı nedir, Baskı merkezinde ya da bilgisayar ortamlarında hazırlanmış olan tasarımların ya da fotoğrafların gelişmiş baskı yöntemleriyle, kaliteli ve hızlı bir şekilde, değişik bir malzeme kullanımıyla el değmeden üretilmesidir.

Dijital baskı tasarımları bilgisayarda oluşturulan datalarının ve fotoğraflarının dizaynlarını ve baskı makinasını kullanarak çıkıntısını alarak kullanılan yöntemdir. Bu bir el ilanı olup broşür ya da bir şirket için oluşturulmuş reklam çalışmalarıdır.

Dijital Baskı Neden Tercih Edilmeli ?

Baskının faydaları

İşinizde dijital baskı kullanmanızın sebepleri;

  1. Dijital baskı işletme için ucuz baskı sağlamaya yardımcı olurlar fakat ucuz baskı işinize yaramayacaktır. Kaliteli ve iyi bir baskı işinizi görecektir. Promosyon olarak malzemesi ve kişisel olarak mektup ya da broşür tabelası gibi afiş tarzı dijital baskıise ana kullanım alanlarından bazılarıdır. Günümüz koşulları ile şirketlerde reklam yapılması için en ideal yoldur diyebiliriz. Az para harcanarak en ideal reklamınızı yapabilirsiniz.
  2. Dizaynı bilgisayarda hazırlamak ise reklamını oluşturmanın dışında dijital çıktısını almak da bir o kadar basit işlemdir. Baskı günümüzün, hızlı ve ideal seçimi olan reklamın en iyi seçimidir.
  3. Hızlı ya da kolayca yapılabilen bir tasarım oluşturmak için kullanılan programlar ise Corel, Photoshop gibi yazılım gibi programlar ve baskı makineleri sayesinde her zamankinden daha da kolay.
  4. Pratiktir ve aynı zamanda rahat kullanım sağlar.

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.