Enter your keyword

post

Dijital Baskı Çeşitleri ve Kullanımları

Dijital Baskı Çeşitleri ve Kullanımları

Dijital Baskı Nedir

Matbaa tekniği kullanarak film kalıp gibi unsurların da ortadan kaldırılması sonucu olarak çekilmiş bir fotoğraf veya taranmış bir görselin bilgisayar ortamı ile uygun hale getirilmesi sonucuna dijital baskı denir. Günümüzde ise dijital baskı birçok alanda hizmet vermekte. Özellikle reklamcılık alanında, çeşitli sanayi kollarında artık dijital baskı kullanılmakta. Yapımları uzun süren billboardlar artık bilgisayar ortamından mail ile gönderilmekte. Mail yolu ile gelen siparişler daha hızlı bir yapı ile dijital baskı işlerini hızlıca halledilmekte.

Dijital baskı teknolojinin gelişmesi sektörün hızla ilerlemesi sonucunda bir alt birim olarak ortaya çıkmakta. Reklamcılık, markalaşmaya giderek aracı veya ihtiyaç sahibi olan duyurma gibi özelliklere de sahiptirler.

Çeşitleri Nelerdir

  1. Dış Mekanlar
  2. İç Mekanlar

Dış Mekan Dijital Baskı Nedir

Açık hava reklamcılık olarak kullanılan reklam tanıtımlar küçük veya büyük bir afişler, billboardlar, araç üstü giydirmelerle ve malzemelerle hazırlanması ve kullanılan baskı çeşitleridir. Kullanılan malzemeler ve kalitesi bakımından dijital baskı makinesinde dayanıklılık göstermekte.

Avantajları

En önemli özellikleri ise hava şartlarında dayanıklılık göstermesi. Fakat zamanında tanıtımın da yapılması ve yapmak istediğiniz bir ürünü veya görseli de istediğiniz boyutlara getirmesidir.

Dış Mekan Dijital Baskının Kullanımı

  1. Vinil Dijital Baskı

Işıklı veya ışıksız olarak da ikiye ayrılmakta. Işıklı vinil olarak floresan tabanlı tabela türlerinde kullanılmakta. Afişlerde ise tabelalarda dış mekan bina cephelerinde billboardlarla kullanılmakta.

  1. Folyo Dijital Baskı

Normal şartlarda cast ve şeffaf olarak sıralayabiliriz. Fakat normal folyolara cam ve tabela vitrinlerinde ise cephe ve yönlendirmelerde kullanılmakta.

  1. Mesh Dijital Baskılı Viniller

Mesh viniller delikli olmasıyla bina cephelerinde özellikle cephe tadilatlarında koruma görevi yerine kullanılmaktadır. Vinilin olması özelliği sayesinde ise hem rüzgara karşı hem de içerden bakıldığında rahatlıkla dışarıyı görürüz.

  1. One Way Vision Dijital Baskı

Hem reklam açısından hem de görüntü kirliliği açısından yerler için de ideal bir folyo yapısı, çeşitleridir. Bu malzemelerle mesh vinil delikli olması özelliğiyle sahiptirler. Bu özellik sayesinde ise siz değerli müşteriler bu folyoları sayesinde hem reklam açısından hem de dışarıyı rahatça görebilmek açısından son derece ideal bir reklam türüdür.

No Comments

Add your review

Your email address will not be published.