Enter your keyword

Araç Kaplama

Araç Kaplama

Reklam Amaçlı Araç Kaplama Hizmeti

Araç Kaplama

Araç kaplama adından da anlaşıldığı gibi araçların üzerine yapılan reklam uygulamalarıdır. Araç kaplama terimi ise halk arasında araç üstü ya da araç kaplama olarak da bilinir. Araç kaplama ve cast folyo olarak isimlendirilen ve yapışkanlı olarak pvc ile kaplanır. Genel olarak da 3m veya oracal cast folyo olarak da kullanılır. Bu yapışkanlı pvc cast folyosunun da kalınlığını da 0.08 – 0.13mm aralığında. Cast folyo’ nun da ince olmasının sebebi ise kaplama işlemi yapılırken de aracın cam kanallarının da içine ve oluklarına da rahatça esnettirilerek yapışmasının da içindedirler. Bu işlem profesyonellikle ve araç kaplama ustaları tarafından da yapılması gerekir. Kaplama konusunda da diğer konu başlıklarını da takip edebilir takipte kalabilirsiniz.

Araç Kaplama İşlemi

Araç kaplama işlemlerine başlamadan önce de aracınız kesinlikle temiz olmalı ve kaplama işlemine hazır durumda olmalıdır. Araç kaplama işlemi yapılmadan önce aracınızın mutlaka yıkanması gerekmektedir. Bazı firmalar ise araç kaplama montajını yapmadan önce 1-2 saat aralığında yıkamaya alıyor ve yaz güneşinin altında kurumaya bırakıyor. Bu en büyük hatadır. Hal böyle olunca fitillerin içine su giriyor ve kaplanmış olan cast folyonun da içine su kaçıyor. Kaçan su güneşi ve buharlaşması sonucunda buharın etkisiyle de cast folyosunun da kaldırmasıdır. Kaplama işlemleri yapılmadan öncede sudan ve tozdan korunması gereklidir. Arabanın kaliteli bir folyo ile kaplaması için, cast folyo tercih edilmesi ve Uzakdoğu folyo yerine Avrupa folyo tercih edilirse kaliteli ve sağlam olur. Böylelikle kaplama da güzel sonuçlar alabilirsiniz. Kullanılan cast folyonun özelliği ise metali çok iyi bir şekilde tutmasıdır. Cast folyonun metal aksama ve kaplamada, çok iyi bir şekilde yapışır. Sizde kaplama yaptıracaksanız eğer kaliteli bir kaplama olsun derseniz, Avrupa cast folyosunu tercih edebilirsiniz. Kaplamanın iyi bir şekilde yapılması için ustanın profesyonel biri olması gerekir. İnternette ucuz ve kaliteli sandığınız folyolar Uzakdoğu cast folyolardır kesinlikle aldanmayınız, aracınızı kötü duruma düşürebilirsiniz. İnternette ucuz satılan folyolar, sadece fiyatına bakılarak alınırsa aracınızı mahvedebilir ve işin içinde hile hurda olduğu için başka ne gibi sonuçlar verebilir anlayamazsınız. Siz siz olun ucuza iş yaptırmayın, kaliteli yaptırırsanız aracınız da kaliteli olur ve güzel sonuçlar elde edersiniz.

Araç kaplama alanında sektörde en fazla referansı olan firmalardan biriyiz. Devlet kurumları , Spor kulüpleri ve daha birçok kurumsal firmaya sunduğumuz araç reklam giydirme işleminde tecrübelerimiz ve profesyonel hizmet anlayışımızla yüzlerce referansa sahip bir firmayız. Araç kaplama işleminde kullanılan folyo, dijital baskının boya başta olmak üzere dijital baskının kalitesini etkileyen birçok etken vardır.

Unutmayın! Uzakdoğu folyo ile Avrupa folyo arasında dağlar kadar fark vardır. Ve kaliteli olsun derseniz kesinlikle Avrupa folyo seçiminden yana kullanınız. Aksi taktirde Uzakdoğu seçiminden yana kullanırsanız kötü sonuçlar elde edebilirsiniz.

araç kaplama

araç kaplama


araç kaplama fiyatları

araç kaplama fiyatları


araç kaplama nedir

araç kaplama nedir


araç kaplama fiyatları istanbul

araç kaplama fiyatları istanbul


araç giydirme

araç giydirme


araç giydirme fiyatları

araç giydirme fiyatları


araç giydirme nedir

araç giydirme nedir


araç kaplama bostancı

araç kaplama bostancı


araç kaplama kamuflaj

araç kaplama kamuflaj